Blog   Nezařazené   Design week Salone del Mobile v Miláně 2019

Design week Salone del Mobile v Miláně 2019

Navštívili jsme největší veletrh nábytku na světě a přinášíme Vám souhrn novinek v oblasti designu.

Na veletrhu Salone del Mobile vystavuje každoročně svoje nejnovější novinky přes 2.000 vystavovatelů z celého světa. Každým rokem návštěvnost stoupá a v roce 2018 výstavu navštívilo okolo 500.000 návštěvníků.

 

Všeobecně čeho jsme si všimli téměř u všech vystavovatelů byli materiály, které převládali a jednoduchost se vzdušností u jednotlivých kousků nábytku. Bílé barvě a přírodnímu dubu již odzvonilo a ve velkém převládá ořech a všeobecně tmavší dřeviny. Bílý odstín vystřídali šedivé odstíny jako taupe, antracit nebo béžové a hnědé odstíny v matném provedení. Nechyběli ani barvy na oživení jako modrá, žlutá, červená i zelená ať už v jemných pastelových odstínech tak i v sytých variantách ale pouze v doplňkové formě jako u židliček nebo křesílek a polštářků. Konstrukce podnoží a jiné převládali také hodně zlaté, měděné a bronzové odstíny.

Na téměř každém stánku jsme viděli minimálně jeden kousek s mramorem. Ať už to byl jídelní stůl s mramorovou deskou nebo také komoda pod televizí z mramoru a mnohem další. Mramor je tedy stále aktuálním materiálem do interiéru.

U sedacích souprav po dlouhé době, kdy vedla a byla synonymem pro luxus pravá kůže, vystřídala hrubší látka v přírodních odstínech. V kurzu je také kombinace kůže s látkou převážně u křesel a jídelních křesílek, kdy je v kůži očalouněná zadní část a vnitřní posedová část v látce v kterékoliv barvě.

Jídelní stoly se stávají subtilnější a zajímavým designovým kouskem. Stolová podnož z kovu v tmavších šedých odstínech až černá různě zkroucená nebo zkřížená doplněná o jednoduchou tenkou mramorovou, keramickou nebo dřevěnou desku.

Konferenční stolky zůstávají stále nízké a začínají být také designovým prvkem v podobě tmavší tenké kovové podnože s různými deskami. Často jsme viděli více menších konferenčních stolků u sebe, které se lišili vrchní deskou a různou výškou. Sedací soupravy bývají také velmi často doplněny o přídavný stolek z boční části sedačky ve stejném designu jako konferenční stolky.

Vytratili se koberce s vysokým chlupem. Všude měli sedací soupravy doplněny o nízké tkané koberce různých rozměrů a barev ať už jednobarevné nebo vícebarevné. Převážně převládali koberce ve stylu vintage.

Zahradní nábytek se dnes již stal důležitým a promyšleným prvkem v zahradě či na terase. Dneska je spousta možností a designů mezi kterými lze vybírat, proto by měl zákazník zahradnímu nábytku věnovat stejnou pozornost jako sedací soupravě. Klasický ratanový, plastový a kovový nábytek dneska vystřídal designově promyšlený a pohodlný nábytek všech tvarů a barevných kombinací.